Data publikacji: 
04.05.2026

Odpust parafialny

Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zgromadził parafian i gości na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Stanisław Olszak. Tegoroczne święto miało również wyraźny akcent narodowy.

Odpust parafialny

W naszej parafii odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mszy Świętej Sumie przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Stanisław Olszak, proboszcz parafii w Bobowej.

Tegoroczne obchody zbiegły się z 235. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dlatego modlitwa podczas liturgii była skierowana również w intencji naszej Ojczyzny. W sposób szczególny powierzaliśmy Polskę opiece Maryi, prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwo.

Oprawę uroczystości podkreśliła obecność Orkiestry Gminnej, której muzyka towarzyszyła całemu wydarzeniu. W liturgii uczestniczyli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mędrzechowie oraz OSP Kupienin, a także przedstawiciele władz gminy: Wójt Gminy, Pani Sekretarz, Przewodnicząca Rady Gminy wraz z Radnymi. Swoją obecność zaznaczyły również poczty sztandarowe, reprezentujące lokalne środowiska.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni tego dnia i wspólnie przeżywali tę uroczystość.

Najświętsza Maryjo Panno, Królowo Polski – módl się za nami.

Galeria zdjęć